Foto Hit
BIP Mali Gorzowiacy
Nasi partnerzy

 

Kapela

Program artystyczny » Repertuar grup » Kapela

Galeria   oberek   polka  Krakowiaki Wsch.


Kapela pracuje od 1984 r. Instrumentarium kapeli jest zbliżone do składu autentycznych kapel regionalnych: skrzypce prym, skrzypce sekund, klarnet, trąbka, kontrabas. Wszystkie te instrumenty zostały wykonane przez twórców ludowych. Kapela stara się wykorzystywać brzmienie poszczególnych instrumentów, aby było jak najbliższe autentykowi.
 

W pierwszym okresie pracy zespołu konsultantem muzycznym był Kazimierz Budzik. Od 1995 r. melodie dla kapeli komponuje i aranżuje Ludwik Rok. Dzięki nowemu konsultantowi poszerzył się repertuar, opracowano nowe przyśpiewki i melodie ludowe z różnych regionów Polski.

 

Kapela towarzyszy tancerzom, ale także ma w repertuarze melodie wykonywane samodzielnie.
 

Kapela miała także samodzielne osiągnięcia. W 1987 r. na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Kielcach zdobyła Brązową Jodłą (Złotej i Srebrnej nie przyznano), a w 1988 r. wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki i Pieśni Ludowej Młodych w Jaśle i zdobyła trzecią nagrodę. Obecnie jest częścią zespołu.

 

* W roku 2013 zdobyła III MIEJSCE na międzynarodowym konkursie V International Folk Contest-Festival "The Flower of the Sun" Siauliai Szawle, Litwa, lipiec 2013


* W roku 2014 na I Ogólnopolskim Konkursie Kapel Ludowych "Na szlaku kultur" w Chojnicach, kapela zdobyła I MIEJSCE i NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

Facebook