Foto Hit
BIP Mali Gorzowiacy
Nasi partnerzy

 

POLSKO-NIEMIECKI PROJEKT GR. III

Archiwum » AKTUALNOŚCI 2012 » POLSKO-NIEMIECKI PROJEKT GR. III

Co w maju u "Małych Gorzowiaków"
???


Niezapomniana majówka w Gruzji to preludium do pracowitego i wypełnionego różnorodnymi działaniami i atrakcjami miesiąca. Tuż po powrocie z Gruzji tancerze i ich rodziny bawili się wspólnie już na IX Festynie Rodzinnym Stowarzyszenia Przyjaciół ZTL „Mali Gorzowiacy” w Nierzymiu. W tym samym czasie najmłodsza grupa koncertująca (tj. dzieci w wieku 9-11 lat) brała udział w projekcie polsko-niemieckim Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Brandenburgia 2007-2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej”. Projekt zatytułowany „Polskie i niemieckie tańce i zabawy ludowe” był okazją do nawiązania i pogłębienia współpracy i przyjaźni z grupą niemiecką „Jugentanzensemble Neunhagen”. Dzieci tańczyły, bawiły się i uczyły nawzajem, po czym dały krótki koncert z programem przygotowanym w czasie trwania działań.

Okazją do kolejnego spotkania niemieckich przyjaciół będzie najbliższy XIX już Międzynarodowy Festiwal Tańca (29.06-04.07.2012), na który tancerze obu grup umawiają się, czekając z niecierpliwością i radością.
Zespół to nie tylko tancerze, ale przede wszystkim grono ich najbliższych: rodziny, przyjaciele i ludzie lubiący w folklor, którzy wspierają i zawsze służą pomocą. Im to właśnie dedykowany będzie koncert pt. „Rodzicom i nie tylko”, który odbędzie się już 27 maja w gorzowskim teatrze. Dwa koncerty pierwszy o godz. 15.00, kolejny o 18.00 będą miały nową, ciekawą formułę. Z pewnością nie zabraknie niespodzianek. Koncert dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                                                                                                                  Jadwiga Sokulska

Facebook