Foto Hit
BIP Mali Gorzowiacy
Nasi partnerzy

 

PROJEKT UE OUR DANCE OUR EUROPE ARHAVI TURCJA 2012

Projekty » PROJEKT UE OUR DANCE OUR EUROPE ARHAVI TURCJA 2012

2012-10-29

OUR DANCES, OUR EUROPE

“Młodzież w działaniu”, Akcja 1.1., projekt „Our Dances, Our Europe”, koordynator Deniz Yayla

organizatorzy: Emre Secgin i Deniz Yayla
termin: 20 - 30.08.2012, miejsce: Arhavi Turcja, grupy: Grecja, Łotwa, Polska

Tym razem stanęliśmy przed wyzwaniem nauki tradycyjnych tańców z wybranych krajów UE, które na finał projektu zaprezentowaliśmy w międzynarodowym składzie przed parą młodą na tureckim weselu oraz przed kamerą. Celem projektu było ukazanie różnorodności kultur, ale również zauważenie zbliżających ich do siebie podobieństw. Ponadto dni wypełnione tańcem jako nauką, jako zabawą czy odpoczynkiem pozwoliły odczuć, jak ważny jest taniec w życiu nie tylko narodów, ale każdego z nas.
Co dnia czekały nas przyjemne, choć wymagające zajęcia taneczne, dzięki którym poznaliśmy zabawy i układy taneczne z Turcji, Łotwy oraz Grecji, sami zaś uczyliśmy kroków Krakowiaka Wschodniego. Zwyczajowo, podczas polskiego wieczorku, przedstawiliśmy nasz kraj - jego symbole, kolory, melodie i smaki.
Oprócz tego korzystaliśmy z niekiedy słonecznej pogody, kąpiąc się w Morzu Czarnym czy wyprawiając na piękny wodospad. Spędziliśmy również jeden dzień w gruzińskim Batumi – które jest stale odbudowującym się, bardzo kontrastowym, pełnym barw miastem.
Projekt był wspaniałą okazją do poznania kultur innych narodów, ale szczególnie tureckiej. Co najważniejsze, był to niezapomniany czas spędzony w bardzo rodzinnej atmosferze!

                                                                                                                                                                                                                                   Alicja Zell

 

Komentarze

Facebook